تأثیر شدید تعرفه‌های ترامپ روی خودروهای تویوتا!

0
(0)

اگر دونالد ترامپ تهدیدهای خود در رابطه با افزایش تعرفه خودروهای وارداتی را عملی کند شاید تویوتا واردات برخی محصولات خود به ایالات متحده را متوقف نماید. بنا به گفته‌های مدیر اجرایی تویوتای آمریکای شمالی، این خودروساز ژاپنی در حال تحلیل و بررسی چگونگی تأثیر تعرفه‌های پیشنهادی ترامپ روی تک‌تک محصولات خود است.

1880 تأثیر شدید تعرفه‌های ترامپ روی خودروهای تویوتا!

اگرچه تویوتا در حال تأسیس یازدهمین کارخانه خود در آمریکا است اما هنوز هم خودروهای زیادی را به آمریکا وارد می‌کند. در واقع بیش از نیمی از 2.7 میلیون خودرویی که تویوتا سال پیش در آمریکا فروخته به این کشور وارد شده بودند. محبوب‌ترین محصول تویوتا یعنی شاسی‌بلند راو 4 نیز از چین و کانادا وارد کشور آمریکا می‌شود. همچنین 95 درصد لکسس RX های فروخته شده در آمریکا از طریق کانادا تأمین می‌شوند.

1881 تأثیر شدید تعرفه‌های ترامپ روی خودروهای تویوتا!

البته طیف وسیعی از محصولات تویوتا نیز با تیراژ بالا در آمریکا ساخته و به فروش می‌رسند. مهم‌ترین این خودروها تویوتا کمری است که سال 2017 فروش 387 هزار دستگاهی داشته و 90 درصد از این تعداد خودروها در کنتاکی ساخته شده است. با این وجود تعرفه‌های احتمالی آینده اهمیتی حیاتی برای تویوتا داشته و لنتز اذعان می‌کند این خودروساز شاید مجبور به تولید محصولات بیشتر در آمریکا شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

معرفی رسمی کراس‌اوور جدید تویوتا رایز

1 (2) پس از افشای چند تصویر، تویوتا رسماً کراس‌اوور جدید رایز را رسماً در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد تویوتا