تصور دوباره مفهوم ویلچر با چالش جذاب تویوتا!

0
(0)

موسسه حمل‌ونقل تویوتا 5 فینالیست چالش حرکت بدون محدودیت را در رویداد تکنولوژی CES معرفی کرد. این چالش که برای بهبود زندگی انسان‌های دارای فلج اندام‌های تحتانی طراحی شده از مهندسان و طراحان می‌خواهد وسایل موردنظر خود را به منظور حل مشکلات حمل‌ونقل این دسته از افراد بسازند. به عنوان بخشی از این برنامه، تویوتا به دنبال وسایل حمل‌ونقلی بوده که به سرعت با زندگی و محیط کاربر ادغام شود و در عین حال استفاده از آن آسان و راحت باشد. این وسیله همچنین باید نقش پررنگی در زندگی روزمره فرد داشته باشد.

2489 تصور دوباره مفهوم ویلچر با چالش جذاب تویوتا!

اما بیایید نگاهی به فینالیست‌ها داشته باشیم که اولین آن‌ها اوو واک نام داشته و توسط شرکت آمریکایی Evolution Devices طراحی شده است. تویوتا می‌گوید این وسیله یک روکش غیرقابل نفوذ است که دور پای کاربر پیچیده شده و از حسگرهای گوناگون استفاده می‌کند. زمانی که این وسیله راه رفتن فرد را تشخیص دهد کار عضله‌ها را به منظور بهبود حمل‌ونقل شبیه‌سازی خواهد نمود. دیگر فینالیست هم از آمریکا بوده و Quix نام دارد. تویوتا چیز زیادی درباره‌ی این وسیله نگفته اما اسکلت خارجی آن باعث حرکت سریع، پایدار و چابک می‌شود.

2488 تصور دوباره مفهوم ویلچر با چالش جذاب تویوتا!

اگرچه ایتال دیزاین به خاطر طراحی خودروهایی همچون نیسان GT-R50 شناخته شده اما این شرکت نیز با وسیله‌ای به نام Moby در چالش تویوتا شرکت کرده است. پلتفرم چرخ‌دار این وسیله می‌تواند به عنوان یک ویلچر عمل کند. از آنجایی که این پلتفرم برقی است بنابراین به سادگی به ویلچری دستی تبدیل می‌شود. پلتفرم‌های یاد شده می‌تواند در مکان‌های عمومی قرار داده است و با استفاده از برنامه‌ای موبایلی مورد استفاده قرار گیرد. این ایده به نوعی مشابه اجاره‌ی اسکوترهای الکتریکی است.

2490 تصور دوباره مفهوم ویلچر با چالش جذاب تویوتا!

خب صحبت از ویلچر شد و باید گفت Phoenix Ai Ultralight Wheelchair یک نگاه آینده‌نگرانه به ایده‌ای قدیمی می‌باشد. همان‌گونه که از نام این وسیله برمی‌آید، ویلچر فیبر کربنی یاد شده سبک‌وزن و هوشمند بوده و بی‌وقفه اقدام به تنظیم مرکز ثقل می‌کند. Phoenix Instinct می‌گوید این امر به حذف لرزش‌های ناراحت‌کننده و دردناک کمک می‌کند. نهایتاً به Qolo می‌رسیم که توسط تیمی از دانشگاه سوکوبای ژاپن توسعه یافته است. این وسیله یک اسکلت خارجی روی چرخ‌ها بوده و به کاربر اجازه‌ی نشستن یا ایستادن را می‌دهد. تمامی فینالیست‌ها 500 هزار دلار دریافت خواهند کرد تا ایده‌ی خود را توسعه دهند. برنده‌ی نهایی در سال 2020 اعلام خواهد شد و جایزه‌ای 1 میلیون دلاری دریافت خواهد نمود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

تویوتا توندرا 2014

5 (1) تویوتا با ارائه مدل 2014 پیکاپ سنگین توندرا که برای نخستین بار در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد تویوتا