تویوتا به دنبال تولید نسخه اسپورت کرولا است؟!

0
(0)

تویوتا به دنبال گسترش تعداد خودروهای برند TRD بوده و جک هالیس که یکی از مدیران ارشد این خودروساز در آمریکای شمالی می‌باشد اعلام کرده احتمال اینکه کرولا TRD تولید شود وجود دارد. اما اگرچه هالیس به جزئیات زیادی دراین‌باره اشاره نکرده ولی مصاحبه‌ی جدیدی که با مهندس پرفورمتس تویوتا یعنی تادا سان انجام شده برخی اطلاعات درباره‌ی خودروی کامپکت و اسپورت تویوتا را افشا می‌کند. تادا سان گفته مدیران تویوتا این خودرو را در نظر دارند و موافق هستند که هیوندای با توسعه‌ی دو محصول اول N یعنی i30 N و ولوستر N کار خوبی را انجام داده است.

2395 1024x683 تویوتا به دنبال تولید نسخه اسپورت کرولا است؟!

به نظر می‌رسد استراتژی تویوتا در حال حاضر کمی گیج کننده است زیرا اگرچه تادا سان از کرولای پرفورمنس با عنوان کرولا GR (گازو ریسینگ، بخش مسابقه‌ای تویوتا) نام می‌برد اما هالیس آن را کرولا TRD می‌داند. شاید هم تویوتا در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از نام TRD در خودروهای پرفورمنس خود در آمریکاست، جایی که این برند قبلاً تثبیت شده است. همچنین احتمال استفاده از نام GR در اروپا، آسیا و دیگر بازارها وجود دارد. البته برخی از میوه‌های این استراتژی دیده شده به گونه‌ای که تویوتا یاریس GRMN در اروپا و آوالون و کمری TRD در آمریکا معرفی شده‌اند.

2396 1024x683 تویوتا به دنبال تولید نسخه اسپورت کرولا است؟!

تویوتا همچنین در تلاش است تا ببیند ابتدا روی کدام خودروهای پرفورمنس تمرکز کند. پس از عرضه‌ی سوپرای جدید، مهندسان این برند روی خودروی دیگری تمرکز خواهند کرد که فعلاً مشخص نیست کدام خودرو است. طرفداران تویوتا قطعاً از شنیدن خبر تولید نسخه‌ی اسپورت کرولا خوشحال می‌شوند. البته نباید انتظار تولید آن در آینده‌ای نزدیک را داشته باشیم. البته باید به این نکته اشاره کرد که آن‌ها در آینده‌ای نزدیک انتخابی بیشتری خواهند داشت زیرا سوپرا سال آینده وارد بازار می‌شود و چند ماه بعد نیز شاهد عرضه‌ی آوالون و کمری TRD خواهیم بود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

معرفی رسمی کراس‌اوور جدید تویوتا رایز

1 (2) پس از افشای چند تصویر، تویوتا رسماً کراس‌اوور جدید رایز را رسماً در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد تویوتا