تویوتا راو 4 دیزلی به پایان خط رسید…

0
(0)

پایان ماه اکتبر سال 2017 تویوتا اعلام کرد کم‌کم عرضه محصولات دیزلی در اروپا را متوقف خواهد کرد. هم‌اکنون این برند قول خود را عملی کرده و اقدام به خاتمه تولید کراس اوور راو 4 مجهز به پیشرانه 4 سیلندر 1 لیتری توربو دیزل در قاره سبز کرده است. اگرچه این خبر به معنی عدم قبول سفارشی خرید این خودرو می‌باشد اما اگر دست بجنبانید هنوز هم خواهید توانست یکی از چند دستگاه باقی مانده در انبار نمایندگی‌ها را بخرید. واضح است که منظور ما از راو 4 دیزلی نسل قبلی این خودرو می‌باشد. تویوتا اوایل امسال از نسل جدید این خودرو در نمایشگاه نیویورک رونمایی کرد. البته خودروی یاد شده نسخه آمریکایی بوده و راو 4 جدید اروپا تنها با پیشرانه‌های بنزینی و هیبریدی در دسترس خواهد بود.

1762 تویوتا راو 4 دیزلی به پایان خط رسید…

پایان سال 2017 خبر مشابهی نیز درباره خاتمه تولید آوریس دیزلی منتشر شد. همین چند سال پیش هم تویوتا آونسیس با پیشرانه دیزلی عرضه می‌شد اما این استیشن و سدان میدسایز از حدود 2 ماه قبل دیگر عرضه نمی‌شود. بدین ترتیب اگر شما به دنبال یک محصول دیزلی تویوتا در اروپا باشید باید مینی ون ورسو، پیکاپ هایلوکس، شاسی‌بلند لندکروزر و یا ون تجاری پروایس را انتخاب کنید. هنوز مشخص نیست که تویوتا چه زمانی اقدام به قطع کامل تولید محصولات دیزلی در اروپا خواهد کرد اما این حقیقت که محصولات بیشتری این نوع پیشرانه‌ها را از دست می‌دهند نشان می‌دهد صنعت خودرو در حال تغییر است.

1763 تویوتا راو 4 دیزلی به پایان خط رسید…

افزایش تعداد مشتریانی که به دنبال قوای محرکه جایگزین هستند نشان می‌دهد تقاضا برای خودروها و شاسی بلندهای دیزلی در اروپا افت حدود 8 درصدی در سال 2017 را تجربه کرده است. سهم این محصولات از بازار نیز به 43.7 درصد کاهش یافته که کمترین میزان در 8 سال پیش بوده است. این یک تفاوت بزرگ در مقایسه با سال 2011 است که در آن میزان فروش محصولات دیزلی به بیشترین میزان خود در اروپا رسید و سهم 55.5 درصدی را به خود اختصاص داد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

هاچبک داغ تویوتا کرولا GR در راه است…

0 (0) تویوتا ما را سورپرایز می‌کند؟! هر زمان که هاچبکی جدید معرفی می‌شود یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد تویوتا