فراخوان تویوتا C-HR بخاطر ترمز الکتریکی معیوب

0
(0)

شاخه آمریکای شمالی تویوتا در حال اعلام دو فراخوان جداگانه است که شامل 68500 دستگاه از کراس اوور 2018 C-HR و مدل‌های 2012 تا 2015 پریوس پلاگین هیبریدی می‌باشد. اولین فراخوان تویوتا حدود 28600 دستگاه از کراس اوورهای زیبای این برند را دربرمی گیرد. شاید ترمزهای پارک الکترونیکی این مدل‌ها شاید آزاد/درگیر نشود بنابراین این امر با استانداردهای ایمنی فدرال همخوانی ندارد.

374 1024x683 فراخوان تویوتا C HR بخاطر ترمز الکتریکی معیوب

این یک مشکل نرم‌افزاری بوده که از طریق به‌روزرسانی واحد کنترل الکترونیکی رفع شده و هزینه‌ای برای مالکان در پی نخواهد داشت. مالکان خودروهای یاد شده از طریق ایمیل از مشکل یاد شده آگاه خواهند شد و به آن‌ها گفته خواهد شد که به نمایندگی‌های شرکت مراجعه کنند. دومین فراخوان نیز شامل حدود 39900 دستگاه از خودروهای پریوس پلاگین هیبریدی است. ظاهراً زمانی که به‌طور مکرر از حالت تمام الکتریکی و در شرایطی که پیشرانه تحت‌فشار قرار می‌گیرد استفاده شود احتمال معیوب شدن فیوز وجود دارد.

373 1024x683 فراخوان تویوتا C HR بخاطر ترمز الکتریکی معیوب

اگر این موضوع رخ دهد راننده‌ها شاهد چراغ‌ها و پیام‌های هشدار خواهند بود و در برخی موارد شاید شاهد افت قدرت پیشرانه باشند. البته سناریوی بد اینکه احتمال خاموش شدن سیستم هیبریدی وجود خواهد داشت که باعث از دست رفتن قدرت محرکه شده اما خب تأثیری روی فرمان هیدرولیک و ترمزها نخواهد داشت.
نمایندگی‌های تویوتا این فیوز را با نمونه‌های بهتر و بدون دریافت هزینه‌ای تعویض خواهند کرد. مالکان مدل‌های یاد شده از ژانویه سال 2018 اطلاعات بیشتر درباره فراخوان را دریافت خواهند کرد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

تویوتا توندرا 2014

5 (1) تویوتا با ارائه مدل 2014 پیکاپ سنگین توندرا که برای نخستین بار در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد تویوتا