معرفی تویوتا Concept-i در نمایشگاه CES

0
(0)

Toyota i Concept 2017 1024 04 معرفی تویوتا Concept i در نمایشگاه CES

تویوتا در نمایشگاه CES امسال در لاس‌وگاس کانسپت فوق‌العاده‌ای را با نام Concept-i رونمایی کرده که نظر این شرکت در مورد آیندهٔ وسایل نقلیه را نشان می‌دهد. این کانسپت در مرکز طراحی تویوتا در کالیفرنیا طراحی شده است. کل ایده‌ای که پشت Concept-i قرار داشته، ارائهٔ تجربه‌ای پرانرژی بوده است. بخش عمده‌ای از این هدف توسط یک سیستم هوش مصنوعی یکپارچه به دست آمده است که می‌تواند نیازهای افراد را پیش‌بینی کرده و زندگی روزانه را بهبود بخشد.

Toyota i Concept 2017 1024 02 معرفی تویوتا Concept i در نمایشگاه CES

سازنده ادعا می‌کند که Concept-i دارای یک سیستم قدرتمند است که از راننده یاد می‌گیرد و قادر است با او ارتباطی انسانی و معنی‌دار برقرار کند. در این خودرو تنها بجای ارائهٔ الگوهای رانندگی و برنامه‌ها، سیستم از طریق فناوری‌های متعدد می‌تواند احساسات راننده را تشخیص داده و بر اساس آن نقشه‌ای تهیه کند و سپس در هر زمان و مکانی در سراسر دنیا از آن‌ها استفاده کند. تویوتا معتقد است که Concept-i از توانایی‌های خود جهت بهبود کیفیت زندگی راننده استفاده می‌کند.

Toyota i Concept 2017 1024 17 معرفی تویوتا Concept i در نمایشگاه CES

این کانسپت همچنین دارای دو گزینهٔ رانندگی دستی یا کاملاً خودکار است که در گزینهٔ دوم با استفاده از ویژگی‌های پیشرفتهٔ رانندگی خودکار به افزایش ایمنی رانندگی می‌پردازد. علاوه بر این، ماشین می‌تواند برای برقراری ارتباط بهتر با راننده و نظارت بر وی و رفتارش، تکنولوژی‌های رانندگی خودکار خود را با حرکات او ترکیب کند. بدین ترتیب Concept-i هم بر توجه راننده و هم بر شرایط جاده نظارت می‌کند و در صورت لزوم آمادهٔ انجام رانندگی خودکار است.

Toyota i Concept 2017 1024 0a معرفی تویوتا Concept i در نمایشگاه CES

منطق هوش مصنوعی این کانسپت «Yui» نامیده می‌شود و خودرو از این طریق به رفتار و عادات رانندگی راننده و سرنشینان واکنش نشان می دهد. همچنین خودرو با استفاده از هوش مصنوعی خود از طریق نور و صدا با سرنشینان ارتباط برقرار میکند. در داشبورد Concept-i صفحه‌نمایشی به چشم نمی‌خورد درحالی‌که جهت نشان دادن حالت رانندگی دستی یا خودکار نیز از چراغ‌های رنگی در کف خودرو استفاده شده است. همچنین یک پروژکتور در عقب خودرو جهت هشدار دادن نقاط کور تعبیه شده و سیستم نمایشگر سربالای پیشرفتهٔ آن نیز موجب می‌شود که راننده چشم از جاده برندارد.

Toyota i Concept 2017 1024 13 معرفی تویوتا Concept i در نمایشگاه CES

درنهایت باید گفت که تویوتا Concept-i خودرویی متعلق به آینده است. ماشینی که ما امثال آن‌را قبلاً در فیلم‌های علمی تخیلی زیادی دیده‌ایم اما در حال حاضر یک گام به واقعیت نزدیک‌تر شده است. بااین‌حال هنوز برای اینکه چنین خودروهایی را در جاده‌ها ببینیم خیلی زود است.

Toyota i Concept 2017 1024 01 معرفی تویوتا Concept i در نمایشگاه CES

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

نسل جدید تویوتا 86

0 (0) با 6 ساله شدن دو قلوهای تویوتا 86 و سوبارو BRZ واضح است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد تویوتا