کانسپت نامتعارف تویوتا کیکای

0
(0)

تویوتا در قالب یک کانسپت نامتعارف به نام «کیکای»، ایده‌ یک هات‌رودِ مدرن را به نمایش گذاشته است. این کانسپت که برای نمایشگاه اتومبیل توکیو برنامه‌ریزی شده، بر اصول ظاهری اولیه خودروها تأکید دارد و با در معرض رؤیت قرار دادن قسمت‌های مکانیکی شاسی، سادگی و زیبایی آنها را به تصویر می‌کشد؛ درست مانند شرایطی که یک «هات رود» دارد.

17 1 کانسپت نامتعارف تویوتا کیکای

مطابق گفته تویوتا، این کانسپت ما را به ستایش زیبایی جنبه‌های مکانیکی خودروها تشویق می‌کند. در یک نگاه کلی‌تر، در این عصر دیجیتال، یک ظاهر فیزیکی و قابل‌لمس را به ما یاد‌آوری می‌کند.

18 2 کانسپت نامتعارف تویوتا کیکای

در همین حال، کانسپت کیکای دارای یک طرح صندلی‌های 1+2 با صندلی راننده در وسط و دریچه‌هایی در زیر پای راننده است. راننده از طریق این دریچه‌ها می‌تواند حرکات تایرها و سیستم تعلیق را نظاره کند. همچنین در این کابین، چهار ابزار ویژه دایره‌ای و یک غربیلک فرمان سه‌پره کلاسیک در جلوی راننده دیده می‌شوند.
تویوتا تصمیم گرفته‌ است که احساسات بیشتری به مدل‌های آینده‌اش منتقل کند و با اینکه مقصد کانسپت کیکای، خط تولید کمپانی نیست، باز هم احساس و هیجان زیادی می‌تواند ایجاد کند. البته اگر از دیدگاه سنتی خودرو به آن نگاه کنیم، ظاهر چندان خوبی ندارد، ولی در عین حال، یک جلوه جدید ایجاد کرده است.

19 1 کانسپت نامتعارف تویوتا کیکای

کانسپت کیکای به همراه کانسپت‌های دیگر تویوتا، رسماً در نمایشگاه توکیوی امسال ارائه خواهد شد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

تویوتا توندرا 2014

5 (1) تویوتا با ارائه مدل 2014 پیکاپ سنگین توندرا که برای نخستین بار در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد تویوتا